Aktualności

Porzucił w polach kartonowe pudełko. W środku było 6 małych kotów

Data publikacji 28.07.2023

Za znęcanie się nad zwierzętami odpowie 67-letni mieszkaniec Leżajska, który kilka dni temu do kartonowego pudełka włożył sześć małych kotów, a następnie pozostawił je w polach. Mężczyzna usłyszał zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek, do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o znalezieniu kartonowego pudełka, w którym znajdowało się sześc małych kotów. Były one porzucone w polach, nieopodal ul. Podolszyny w Leżajsku.

Sprawą tą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego leżajskiej komendy. Dzięki ich zaangażowaniu szybko udało się wytypować właściciela porzuconych zwierząt. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec Leżajska. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem.

Powrót na górę strony