Aktualności

Był poszukiwany i przewoził narkotyki

Data publikacji 31.07.2023

Poszukiwany 42-letni mieszkaniec Tarnobrzega wpadł w ręce kryminalnych na dworcu, gdy wracał z Holandii. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał za mężczyzną zarządzenie o wszczęciu poszukiwań ogólnokrajowych wraz z nakazem doprowadzenia celem odbycia zastępczej kary aresztu. Okazało się, że z podróży wracał z narkotykami. Został zatrzymany, usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, prowadzili poszukiwania 42-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Poszukiwania były prowadzone na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu, zarządzenia o wszczęciu poszukiwań ogólnokrajowych wraz z nakazem doprowadzenia celem odbycia zastępczej kary aresztu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju.

W czwartek przed godz. 17, policjanci zatrzymali zaskoczonego 42-latka na dworcu, gdy busem wracał z Holandii. Okazało się, że mieszkaniec Tarnobrzega przewoził narkotyki.

Po przeprowadzonej analizie okazało się, że to środki narkotycznie w postaci haszyszu i amfetaminy. Mężczyzna trafił do jednostki policji, został przesłuchany i usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Art. 55. ustawy przeciwdziałaniu narkomanii
1. Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
Art. 62. ustawy przeciwdziałaniu narkomanii
kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Powrót na górę strony