Aktualności

Dwóch nieletnich zatrzymanych za zniszczenie figurek

Data publikacji 07.08.2023

Kryminalni z komisariatu w Kańczudze zatrzymali 12 i 13 - latka podejrzewanych o zniszczenie figurek w kapliczce w miejscowości Żuklin. Nieletni przyznali się do zarzucanych czynów, nie wyjaśnili jednak, czym było spowodowane ich zachowanie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rejonowy w Przeworsku Wydział Rodzinny i Nieletnich.

W piątek, policjanci z Komisariatu Policji w Kańczudze ustalili sprawców podejrzewanych o zniszczenie figurek, które znajdowały się w kapliczce w miejscowości Żuklin. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy gminy Kańczuga w wieku 12 i 13 lat.

O zdarzeniu dyżurnego przeworskiej jednostki poinformowała jedna z mieszkanek Żuklina, 17 lipca br. przed godz. 10. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że do zadrzenia doszło 10 lipca br. gdzie w przydrożnej kapliczce w miejscowości Żuklin doszło do zniszczenia dwóch figurek. Sprawcami czynu okazali się dwaj młodzi mieszkańy gminy Kańczuga.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obrazy uczuć religijnych. W trakcie przesłuchania nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów. 

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rodzinny i Nieletnich w Przeworsku.

 

Powrót na górę strony