Aktualności

Tymczasowy areszt dla 35-latka za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 16.08.2023

Sąd Rejonowy w Lubaczowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla 35-letniego mieszkańca Lubaczowa, który usiłował dokonać wymuszenia rozbójniczego na mieszkance powiatu. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że mężczyzna zażądał od kobiety 100 tysięcy złotych, grożąc, że jeżeli nie spełni jego wymagań, zabije ją, jej męża i dzieci.

W piątek 11 sierpnia br., lubaczowscy policjanci zostali poinformowani, że 35-letni mieszkaniec Lubaczowa, za pośrednictwem jednego z komunikatorów internetowych, zażądał od mieszkanki powiatu lubaczowskiego 100 tys. zł. Mężczyzna zagroził, że jeżeli nie otrzyma wyznaczonej kwoty, spali jej dom i samochód. Groził również, że zabije ją, jej męża i dzieci.

Sprawą bezzwłocznie zajęli się lubaczowscy kryminalni, którzy zgromadzili  materiał dowodowy. Jeszcze tego samego dnia 35-latek trafił do policyjnego aresztu. W sobotę mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na najbliższe trzy miesiące.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi od roku do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony