Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 01.09.2023

Dwóch mieszkańców powiatu stalowowolskiego odpowie za kradzieże z włamaniem do nowo budowanych domów. Łupem przestępców padły przedmioty o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty do których popełnienia się przyznali. Jeden z nich trafił do zakładu karnego, ponieważ jak się okazało był poszukiwany listem gończym.

Stalowowolscy policjanci prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do nowo budowanych domów na terenie powiatu stalowowolskiego, które miały miejsce od początku sierpnia br. Ze zgłoszeń wynikało, że po dostaniu się do wnętrza domów czy garaży łupem sprawców padało wszystko, co może przydać się przy budowie domu, m.in. materiały budowlane, rusztowania, elektronarzędzia, narzędzia, wkłady kominowe, armatura łazienkowa. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na łączną kwotę ponad 100 tys. złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te czyny. To 33 i 34-letni mieszkańcy powiatu stalowowolskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli po cztery zarzuty, do których popełnienia przyznali się. W przeszłości byli oni już karani za podobne przestępstwa. Młodszy z nich na wyrok w tej sprawie będzie oczekiwał w więzieniu, gdyż jak się okazało był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec 34-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Składowane były one w kilku miejscach.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Powrót na górę strony