Aktualności

Za zakupy płacił kartą skradzioną koledze

Data publikacji 14.09.2023

Lubaczowscy policjanci ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież karty płatniczej. 37-latek zabrał kartę swojemu znajomemu, a później kilkakrotnie posłużył się nią, płacąc zbliżeniowo za alkohol i papierosy.

Początkiem września, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Oleszycach zostali powiadomieni o kradzieży karty płatniczej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że używał karty sporadycznie, wobec czego na co dzień, przechowywał ją w szufladzie komody. Mężczyzna zorientował się, że zginęła w momencie, kiedy chciał jej użyć. Żona pokrzywdzonego uzyskała informacje w placówce banku, że karta jej męża została sześciokrotnie wykorzystana do płatności zbliżeniowej.

W toku prowadzonych czynności, funkcjonariusze wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy Oleszyce. Zgromadzony materiał dowodowy w postaci m.in. zabezpieczonego monitoringu, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży karty płatniczej i kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Przyznał, że wykorzystał nieuwagę znajomego i ukradł kartę płatniczą po czym wykorzystał ją do zakupu alkoholu i papierosów. Mieszkańcowi gminy Oleszyce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony