Aktualności

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło około godz. 8.30, na autostradzie A4 na wysokości Rudnej Małej. W wyniku zderzenia autobusu z bmw zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych i trafiło do szpitali. Do drugiego tragicznego wypadku doszło około godz. 13 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Na miejscu wypadku zginął motocyklista, który zderzył się z samochodem ciężarowym.

Do wypadku doszło około godz. 8.30, na autostradzie A4 na wysokości Rudnej Małej (574 km). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem iveco, podczas zmiany pasa, zderzył się z bmw jadącym lewym pasem. W wyniku zderzenia autobus dachował zatrzymując się na barierach na pasie zieleni. Autobusem podróżowało 15 osób. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu, a pozostałych 12 pasażerów zostalo rannych i trafiło do szpitali. Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli poważniejszych obrażeń, została od nich pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków.

Przez kilka godzin autostrada od węzła Rzeszów Zachód w kierunku Przemyśla była całkowicie zablokowana. Ruch został przywrócony po godz. 14.

Około godz. 13, dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o wypadku w miejscowości Gwizdaj. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem, jadąc od Przeworska w stronę Łańcuta, zjechał nagle na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z samochodem ciężarowym. Motocyklista zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz ustalają tożsamość ofiary. Droga krajowa nr 94 na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 16.30.

 • Na zdjęciu - odcinek autostrady, na którym doszło do wypadku
  Wypadek na autostradzie
 • Na zdjęciu - odcinek autostrady, na którym doszło do wypadku
  Wypadek na autostradzie
 • miejsce wypadku w Przeworsku
  Wypadek w Gwizdaju
 • miejsce wypadku w Przeworsku
  Wypadek w Gwizdaju
Powrót na górę strony