Policjanci rywalizowali w zawodach strzeleckich "Łupkowskie Strzelby"

Data publikacji 26.09.2023

Sukcesem zakończył się udział policjantów Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie w 14. edycji zawodów strzeleckich Służb Mundurowych Euroregionu "Karpaty" - "Łupkowskie Strzelby". Zarówno nasza żeńska jak i męska drużyna, wywalczyła pierwsze miejsce i stanęła na podium.

Od 20 do 22 września br., na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbyły się zawody strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu "Karpaty" - "Łupkowskie Strzelby". To już 14. edycja tej imprezy. Każdego roku gromadzi około stu zawodników z Polski i spoza granic naszego kraju. Tegoroczne zawody składały się z trzech konkurencji, a do rywalizacji przystąpiło łącznie 26, trzyosobowych drużyn.

Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie reprezentowali policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. W skład żeńskiej drużyny wchodziła - kom Małgorzata Tendera, sierż. szt. Ewa Szabat i st. post. Ewa Sobiło-Rydzik. Natomiast w skład męskiej drużyny weszli - asp. szt. Tomasz Drozdowski, mł. asp. Marcin Wierzchowski oraz mł. asp. Patryk Wacławek.

Obie drużyny stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając pierwsze miejsca w zawodach. Dodatkowo asp. szt. Tomasz Drozdowski wywalczył m.in. pierwsze miejsce indywidualnie oraz drugie miejsce w strzelaniu z broni palnej krótkiej. W strzelaniu z karabinu bezkonkurencyjny okazał się asp. Patryk Wacławek.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się sierż. szt. Ewa Szabat. Funkcjonariuszka zdobyła pierwsze miejsce indywidualnie, drugie miejsce w strzelaniu z broni palnej krótkiej i trzecie w strzelaniu z karabinu.

Wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na podium odebrali nagrody i puchary. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych przedsięwzięciach.