Aktualności

Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 26.09.2023

W ubiegłym tygodniu, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, asp. szt. Janusz Korfanty i asp. Tomasz Hałka, odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Brzozowie. Podczas spotkania z podopiecznymi przekazano ważne informacje na temat bezpieczeństwa.

Spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Brzozowie, pozwoliło skorzystać z okazji przekazania najważniejszych zasad, jakie powinny wdrożyć w życie zarówno podopieczni, ale również i ich rodzice i opiekunowie. W rozmowie z dziećmi przypomnieliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, na przejściu dla pieszych, podczas jazdy rowerem, samochodem, czy też busem szkolnym.

Zwracaliśmy uwagę na to, jak ważnym elementem ubioru zwłaszcza jesienią i zimą są elementy odblaskowe na ubraniach. W praktyce pokazaliśmy dzieciom przyjęcie bezpiecznej pozycji w sytuacji, kiedy zaatakuje nas agresywne zwierzę.

Na zakończenie spotkania każdy z podopiecznych miał możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, usiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Powrót na górę strony