Aktualności

Policjanci ustalili mężczyznę, który powiadomił o pożarze

Data publikacji 27.09.2023

Kolbuszowscy policjanci ustalili mężczyznę, który pod koniec lipca powiadomił o pożarze stodoły w Mazurach. Zgłoszenie nie potwierdziło się. Za bezpodstawne wezwanie służb odpowie 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policjanci przypominają, że takie zachowanie stanowi wykroczenie, za które grozi odpowiedzialność karna.

Pod koniec lipca, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Mazurach, gmina Raniżów, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru stodoły. Na miejscu oprócz policji, interweniowali również strażacy. Jak się okazało, pożaru we wskazanym miejscu nie było.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie. W toku czynności, policjanci ustalili, że o zdarzeniu powiadomił 29-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut bezpodstawnego wywołania alarmu. W sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje o konsekwencjach jakie poniesie 29-latek.

Policjanci przypominają:

Zgodnie z art. 66 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. kodeks wykroczeń, kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

Tej samej karze podlega ten, kto umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego.

 

Powrót na górę strony