Aktualności

26-latek miał w garażu haszysz i marihuanę

Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i jarosławskich funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 26-latek trzymał w garażu haszysz i konopie indyjskie. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

W poniedziałek policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podczas wspólnych działań z jarosławskimi kryminalnymi, udali się na jedną z posesji znajdującą się na terenie gminy Chłopice. Funkcjonariusze podejrzewali, że 26-latek może tam posiadać środki odurzające.

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne oraz gospodarcze znajdujące się na tej posesji. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W garażu znaleźli 2 szklane słoiki oraz pudełko kartonowe, w których znajdował się susz roślinny. Na poddaszu tego pomieszczenia na sznurku wisiał susz roślinny, który poddawany był procesowi osuszania. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 0,76 grama haszyszu i 160,94 gramów suszu konopi indyjskich innych niż włókniste.

26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Wobec mieszkańca gminy Chłopice prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę który na rekach ma założone kajdanki
  Fot. KPP Jarosław
 • Susz roślinny rozwieszony na sznurkach na strychu
  Fot. KPP Jarosław
 • Słoik z suszem roślinnym obok którego znajduje się tekturowe pudełko z zawartością suszu
  Fot. KPP Jarosław
 • Pudełko z zawartością suszu roślinnego
  Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony