Aktualności

Areszt dla sprawcy rozbojów

Data publikacji 16.10.2023

Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował tymczasowy areszt wobec 39-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna jest podejrzany o rozboje oraz groźby wobec dwóch kobiet, do których doszło początkiem października w Łańcucie. Teraz najbliższe trzy miesiące 39-latek spędzi w areszcie.

W ubiegły poniedziałek, do łańcuckiej komendy zgłosiła się 43-letnia mieszkanka Łańcuta. Początkiem października kobieta została napadnięta i okradziona przez mężczyznę, z którym umówiła się przez jeden z portali ogłoszeniowych. Napastnik, grożąc pokrzywdzonej przedmiotem przypominającym broń, zabrał kobiecie ponad tysiąc złotych.

Policjanci ustalili również, że 43-latka nie była jedyną osobą zaatakowaną przez tego sprawcę. Okazało się, że mężczyzna miał zaplanowane spotkanie z inną mieszkanką Łańcuta, którą okradł grożąc przedmiotem przypominającym broń. 36-letnia pokrzywdzona straciła również ponad tysiąc złotych. 

Sprawcą napadów okazał się 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 39-latkowi zarzuty dwóch rozbojów i gróźb karalnych. 

W piątek, sąd rejonowy zdecydował o tymczasowym areszcie dla 39-latka. Za kradzież z użyciem przemocy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 15 lat. W przypadku mężczyzny kara ta może wzrosnąć, gdyż przestępstwa dokonał w okresie recydywy.
 

Powrót na górę strony