Aktualności

Nieletni odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Data publikacji 16.10.2023

Trzech nastolatków odpowie za usiłowanie rozboju. Najpierw zaatakowali seniorkę odwiedzającą cmentarz, następnie 15-latka, któremu chcieli odebrać pieniądze. Napastnicy grozili 89-letniej kobiecie nożem, a 15-latka pobili. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. Trzeci został zatrzymany nazajutrz. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

W czwartek dębiccy policjanci przyjęli zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, do jakiego doszło na cmentarzu w Dębicy. Jak ustalili funkcjonariusze, do odwiedzającej nekropolie, 89-letniej kobiety, podeszło dwóch nastolatków, którzy grożąc użyciem noża, zażądali od niej pieniędzy. Napastnicy uciekli, gdy na cmentarzu pojawiły się osoby postronne. Kilka godzin później, ci sami chłopcy wspólnie z trzecim kolegą, na ul. Ks. Popiełuszki w Dębicy, pobili 15-latka. Z plecaka nastolatka, chcieli zabrać pieniądze.

Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców rozboju. Tego samego dnia zatrzymali dwóch chłopców - 14 i 15-letnich mieszkańców Dębicy. Następnego dnia został zatrzymany trzeci z napastników. To 14-letni mieszkaniec Dębicy.

W piątek na wniosek dębickich policjantów, Sąd Rejonowy w Dębicy, zastosował wobec nieletnich środek poprawczy w postaci, umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. 

Podczas przesłuchania nastolatkowie złożyli wyjaśnienia. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Powrót na górę strony