Aktualności

Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 20.11.2023

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, podejrzanym o posiadanie substancji zabronionych. Podczas przeszukania, w ich miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli susz roślinny oraz tabletki ecstasy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, drugi został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału kryminalnego mieleckiej komendy, uzyskali informację o mężczyznach, którzy w miejscu zamieszkania, mogą posiadać narkotyki. Postanowili to sprawdzić. Pojechali pod ustalony adres i ich przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkający tam 18 i 23-latek, posiadali susz roślinny. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana.

Podczas przeszukania posesji, funkcjonariusze znaleźli blisko 40 gramów konopi innych niż włókniste oraz 239 sztuk tabletek ecstasy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, przedstawili im zarzuty posiadania środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz tabletek ecstasy.

Akta postępowania przesłali do Prokuratury Rejonowej w Mielcu. Decyzją prokuratora 18-latek został objęty policyjnym dozorem natomiast 23-latek, decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Powrót na górę strony