Aktualności

Fałszerz pieniędzy w rękach brzozowskich policjantów

Data publikacji 21.11.2023

Kryminalni z Brzozowa najpierw ustalili osobę, która posłużyła się fałszywym banknotem o nominale 100 zł, a następnie zatrzymali mężczyznę, który wydrukował falsyfikaty. 39-latek z powiatu rzeszowskiego w swoim domu drukował banknoty, a następnie płacił nimi za usługi, z których korzystał.

Początkiem listopada, kierowniczka jednej z placówek handlowych, znajdującej się na terenie Brzozowa, zawiadomiła dyżurnego, że klient sklepu zapłacił za zakupy fałszywym banknotem o nominale 100 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie w tej sprawie i zajęli się jej wyjaśnianiem. W toku prowadzonych czynności zabezpieczyli fałszywy banknot oraz zapis z kamer monitoringu sklepowego. Jego analiza pozwoliła ustalić osobę, która się nim posłużyła. Okazała się nią 21-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta została zatrzymana do czasu złożenia wyjaśnień.

Podczas przesłuchania wskazała osobę, od której dostała, jak się okazało, więcej podrobionych banknotów i inne sklepy, w których płaciła nimi za zakupy. To mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak oświadczyła, 39-latek miał jej zapłacić tymi pieniędzmi za wykonanie usługi.

Kryminalni, po uzyskaniu tej informacji udali się do Rzeszowa, gdzie we wskazanych przez kobietę placówkach handlowych, zabezpieczyli kolejne fałszywe banknoty. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, mogącego mieć związek z tym procederem. 39-latek został zatrzymany, a jego komputer i drukarka, za pomocą której drukował fałszywe pieniądze, zostały zabezpieczone. Mężczyzna przyznał się do wydrukowania 5 sztuk banknotów.

Materiały w tej sprawie policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzuty. 21-latka odpowie za wprowadzenie do obiegu podrobionych banknotów, natomiast mężczyzna za ich wyprodukowanie i również wprowadzenie ich do obrotu. Obydwoje na wniosek prokuratury zostali objęci dozorem policyjnym. Mieszkance powiatu brzozowskiego grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego nawet 25 lat.

Z uwagi na charakter sprawy, Policja zwraca się do wszystkich osób, o zgłaszanie na numer alarmowy 112 lub osobiście w najbliższej jednostce Policji, faktu ujawnienia podrobionych banknotów na terenie województwa podkarpackiego.

Nagranie audio Fałszerz_w_rękach_brzozowskich_policjantów_mówi_asp._Tomasz_Hałka

Opis nagrania: Fałszerz_w_rękach_brzozowskich_policjantów_mówi_asp._Tomasz_Hałka

Pobierz plik Fałszerz_w_rękach_brzozowskich_policjantów_mówi_asp._Tomasz_Hałka (format mp3 - rozmiar 330.52 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony