Aktualności

Jeden kierowca był pod wpływem amfetaminy, drugi alkoholu

Data publikacji 23.11.2023

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę swoich aut. Jeden z nich kierował, będąc pod wpływem amfetaminy, drugi po alkoholu. Teraz obaj za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

W ubiegły czwartek, po godz. 18 w Kołaczycach, policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Kierowca wraz z pasażerem nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W trakcie kontroli podejrzenie mundurowych wzbudziło nerwowe zachowanie kierującego. Postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Policyjny alkomat nie wykazał, aby kierowca był pod wpływem alkoholu, natomiast narkotester wskazał obecność amfetaminy w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a następnie udali się z nim do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Z kolei w sobotę około 15.30 w Trzcinicy, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że ma w organizmie 0,6 promila. Mundurowi zatrzymali 74-latkowi prawo jazdy.

Teraz obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

dl

Powrót na górę strony