Aktualności

30-latka podejrzana o dystrybucję podrobionych kosmetyków

Data publikacji 24.11.2023

Krośnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 150 opakowań podrobionych perfum. Produkty oznaczone były logotypami znanych marek i oferowane do sprzedaży jako oryginalne. Podejrzaną o wprowadzanie do obiegu nielegalnych kosmetyków jest 30-letnia mieszkanka Krosna.

Policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wpadli na trop osoby zajmującej się dystrybucją podrobionych perfum. Nielegalne kosmetyki oferowane były do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego. Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za dystrybucję podróbek w sieci może być 30-letnia mieszkanka Krosna.

Podczas przeszukania mieszkania na jednym z krośnieńskich osiedli, policjanci zabezpieczyli 145 flakonów perfum. Okazało się, że oferowane do sprzedaży kosmetyki nie były oryginalne. Nazwy markowych produktów stanowiły jedynie kamuflaż dla podrobionych perfum. Policjanci ustalili, że 30-latka nie posiadała licencji na sprzedaż oferowanych w sieci kosmetyków.

Za popełnione przestępstwo, podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wprowadzanie do obrotu podrobionych produktów, które z reguły są towarami gorszej jakości od swoich oryginalnych odpowiedników, może mieć bardzo poważne konsekwencje. Uprawianie takiego procederu grozi m.in. utratą zaufania klientów do produktu danej marki oraz osłabieniem renomy zastrzeżonych znaków towarowych, a podrobione kosmetyki mogą być niebezpieczne dla zdrowia potencjalnych nabywców.

 

Powrót na górę strony