Aktualności

Operator koparki uszkodził ogrodzenie i chciał uciec

Data publikacji 24.11.2023

Nietrzeźwy operator koparki, najpierw wjechał w ogrodzenie jednej z posesji w Hłudnie, następnie chcąc uciec, rozkopał drogę, po czym uderzył łyżką koparki w budynek gospodarczy i rozsypał składowane obok drewno. 69-latek chciał się ukryć w pobliskich polach. Został ujęty przez dwóch świadków. Mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Wczoraj przed godz. 16, dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Hłudno, najprawdopodobniej pijany operator koparki wjechał w ogrodzenie jednej z posesji uszkadzając je, a następnie próbuje uciec. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce zastali dwóch mężczyzn i operatora koparki, któremu uniemożliwili ucieczkę. 

Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że operator koparki, zjechał z drogi i wjechał w ogrodzenie posesji, niszcząc je na długości blisko 20 metrów. Właściciele posesji chcieli porozmawiać z mężczyzną i wyjaśnić co się stało. Podczas rozmowy zauważyli, że operator zachowuje w sposób jakby był po alkoholu. Nie zważając na reakcję innych, mężczyzna próbował wydostać się z terenu posesji, częściowo rozkopał drogę i uderzył łyżką koparki w znajdujący się w bliskiej odległości, budynek gospodarczy i rozsypał składowane tam drewno.

Przed przyjazdem policjantów, mieszkańcowi powiatu brzozowskiego udało się uwolnić z pomiędzy elementów ogrodzenia i rozpocząć ucieczkę koparką, w pobliskie pola. Dwóch mężczyzn, właścicieli uszkodzonego ogrodzenia, ruszyło za nim quadem i udaremnili mu ucieczkę, a następnie przekazali funkcjonariuszom.

Okazało się, że operator koparki to 69-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszających. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie. Stracił prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Nagranie audio Nietrzeźwy_operator_koparki_w_Hłudnie__mówi_asp__Tomasz_Halka

Opis nagrania: Nietrzeźwy_operator_koparki_w_Hłudnie__mówi_asp__Tomasz_Halka

Pobierz plik Nietrzeźwy_operator_koparki_w_Hłudnie__mówi_asp__Tomasz_Halka (format mp3 - rozmiar 263.62 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony