Aktualności

Uważaj na wiadomości o zwrocie podatku

Otrzymałeś e-mail o rzekomym zwrocie podatku? Uważaj! Wiadomość zawiera link prowadzący do fałszywej strony internetowej. Urzędy Skarbowe lub Ministerstwo Finansów nie proponują podatnikom odbioru nadpłaconego podatku za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania, są coraz bardziej kreatywni i lepiej zorganizowani. Mogą podszywać się pod instytucje, między innymi takie jak Urząd Skarbowy. W przesłanej wiadomości informuje, że możesz łatwo odebrać zwrot nadpłaconego podatku i zachęca do zalogowania się w serwisie e-Urząd Skarbowy. W rzeczywistości po kliknięciu w baner logowania podatnik jest kierowany na stronę, która służy do wyłudzania danych. Oszuści próbują w ten sposób uzyskać dane kont bankowych oraz kart płatniczych podatnika.

Pamiętajmy!
Podstawowa rzecz, jaką powinniśmy zrobić, sprawdzając maila, to zwrócić uwagę z jakiego adresu został wysłany. Zawsze można zadzwonić do urzędu skarbowego i zapytać o to, czy dana akcja informacyjna jest organizowana przez tę instytucję. By uniknąć oszustw, należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

  • Informacja która wpłynęła na adres e-mailowy dot. zwrotu nadpłaconego podatku
    Fot. KPP Jarosław
  • Adres mailowy wiadomości
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony