Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 14.12.2023

Ponad 2,8 promila alkoholu miał mieszkaniec powiatu dębickiego jadący „zygzakiem” ulicami miasta. Dalszą jazdę pijanemu kierowcy uniemożliwili inni uczestnicy ruchu. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 15, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy forda, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że ford jedzie całą szerokością ulicy Cmentarnej w Dębicy. Mieszkanka powiatu dębickiego zablokowała swoim autem kierowcę forda i zmusiła do zjechania na przydrożny parking.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającą oraz innych świadków zdarzenia. Kierującym fordem okazał się 58-letni mieszkaniec miejscowości Kochanówka. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Z relacji świadków wynikało, że 58-latek, jadąc ulicą Cmentarną, nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy i często zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz na prawe pobocze. Gdy pojazd zatrzymał się na parkingu, zgłaszająca wraz z innymi uczestnikami ruchu zabrali mężczyźnie kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę.

Pijany kierujący stracił już prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 

Dobrze, że i tym razem znalazły się osoby, które nie były obojętne. Dzięki ich postawie, być może nie doszło do tragedii.

Powrót na górę strony