Aktualności

Agresywny kierowca volkswagena został objęty policyjnym dozorem

Data publikacji 29.12.2023

Kultura jazdy i stosowanie się do obowiązujących przepisów są gwarantem bezpieczeństwa na drodze. Niestety nie każdy kierujący, potrafi kontrolować swoje zachowanie za kierownicą. Tak było w przypadku 65-letniego kierowcy volkswagena. Mężczyźnie nie spodobało się, że kierująca oplem przepuszcza innych uczestników ruchu drogowego i kiedy dojechała do skrzyżowania, wybiegł ze swojego samochodu i uderzył kobietę w twarz. Mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Surowe konsekwencje czekają kierowców, którzy niewłaściwie i agresywnie zachowują się na drodze. Przekonał się o tym, 65-letni kierowca volkswagena.

Do szokującego zdarzenia doszło w czwartek po godz. 15, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 34-latka kierująca oplem, po zabraniu dzieci z przedszkola, wycofała autem z parkingu na pas jezdni, a następnie zatrzymała się na chwilę, aby przepuścić inne pojazdy, wjeżdżające w tym czasie na teren przedszkola. Jeden z kierowców stojących za oplem, zdenerwował się i zaczął bardzo głośno trąbić. Kiedy kobieta dojechała do skrzyżowania, została zaatakowana przez agresywnego kierowcę volkswagena. Mężczyzna wyskoczył z auta i zaczął energicznie iść w jej kierunku. Kobieta odsunęła szybę, wówczas została uderzona przez niego pięścią w twarz. Po tej sytuacji napastnik wsiadł do swojego auta i odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzona zapamiętała rysopis mężczyzny oraz numery rejestracyjne volkswagena i o pomoc poprosiła policjantów.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili agresywnego kierowcę. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna został przesłuchany. Policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz opuszczania kraju.

Teraz o losie 65-latka będzie decydował sąd.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kultura jazdy i stosowanie się do obowiązujących przepisów są gwarantem bezpieczeństwa. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci sięgają po najsurowsze środki. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, administracyjne - nałożenie punktów karnych oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu. 

Powrót na górę strony