Aktualności

Sklepowy awanturnik usłyszał zarzuty

Data publikacji 18.01.2024

Zarzut znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski. Pijany oraz agresywny mężczyzna kierował wulgarne słowa wobec policjantów ponadto groził im pozbawieniem życia. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwa nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Początkiem miesiąca, policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, zostali skierowani do jednego z sędziszowskich sklepów, gdzie miało dojść do awantury z udziałem dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących ze sklepu, obaj odpowiadali rysopisowi podanemu w zgłoszeniu i szli w kierunku budynku pobliskiego komisariatu.

Okazało się, że chcieli pilnie wyjaśnić zaistniałą w punkcie handlowym sytuację i postanowili przyjść na komisariat osobiście. Tam jednak nie doszło do wyjaśnienia sprawy, a do popełnienia przestępstwa. Jeden z mężczyzn zaczął wypowiadać słowa wulgarne pod adresem funkcjonariuszy, a następnie grozić im pozbawieniem życia, próbował też oddalić się z miejsca. 47-latek został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 47-latek usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich czynności służbowych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony