Aktualności

Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech piratów drogowych

Policjanci krośnieńskiej grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Wszyscy stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzistą okazał się 23-latek, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 137 km/h.

Policjanci wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, pełniący służbę na drogach miasta i powiatu, zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Powodem zatrzymania dokumentów, było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni kierowca seata, który w sobotę na ul. Podkarpackiej w Krośnie rozpędził swoje auto do 137 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu i jego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Chwilę później, policjanci przerwali brawurową jazdę 23-letniego kierującego hondą, który tym samym odcinkiem ul. Podkarpackiej jechał z prędkością 128 km/h. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1500 zł, a na jego konto dopisanych zostało 13 punktów karnych.

Z kolei w piątkowy wieczór, 24-letni kierujący peugeotem pędził ul. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym z prędkością 111 km/h. Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.

Jednak wysoka grzywna i punkty karne, to nie jedyne konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań piratów drogowych. Ukarani kierowcy stracili również swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością powodujemy zagrożenie nie tylko dla siebie i innych kierujących, ale także dla pieszych, którzy w konfrontacji z rozpędzonym samochodem pozostają bez szans.

  • zdjęcie z policyjnego wideorejestratora rozpędzonego samochodu z pomiarem prędkości 137 km/h
Powrót na górę strony