Aktualności

Ekspedientka zamknęła w sklepie sprawcę usiłowania rozboju

Data publikacji 24.01.2024

Za usiłowanie rozboju odpowie przed sądem 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Policjanci z Jarosławia zatrzymali go po tym, jak zamaskowany z nożem w ręce, groził ekspedientce sklepu, żądając od niej wydania pieniędzy. Kobieta uciekła i zamknęła mężczyznę wewnątrz sklepu, uniemożliwiając mu ucieczkę. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

W niedzielę przed godz. 20, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia, zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zarządał od niej pieniędzy.

Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, pokrzywdzona czekała przed drzwiami sklepu. Sprawca usiłowania rozboju znajdował się w środku.

Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna z nożem w ręce i grożąc jej, zarządzał wydania pieniędzy, jakie znajdowały się w kasie. Gdy sprawca wszedł za linię kas, kobieta poczuła się zagrożona i wybiegła zza lady, zamykając napastnika za drzwiami. Następnie wyszła ze sklepu i przytrzymując drzwi, wezwała pomoc.

Drzwi sklepu otworzyli mundurowi. 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, popełnionego w warunkach multirecydywy.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności. Ponieważ działał w warunkach multirecydywy wymiar kary może ulec zwiększeniu. Decyzją sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Słowa uznania należą się ekspedientce, której dzielna postawa pozwoliła zatrzymać sprawcę. W takich sytuacjach należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zawsze kierować się własnym bezpieczeństwem. 

Film Sprawca usiłowania rozboju - doprowadzenie

Opis filmu: Film wideo. Dwaj umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego (w środku). Policjanci wychodzą z budynku (widok od tyłu), schodzą schodami w dół na parking i podchodzą do radiowozu. Zatrzymany wsiada do środka.

Pobierz plik Sprawca usiłowania rozboju - doprowadzenie (format mp4 - rozmiar 26.27 MB)

Powrót na górę strony