Aktualności

Złamał mężczyźnie nogę - usłyszał zarzut

Data publikacji 26.01.2024

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który bez powodu zaatakował przechodnia. Pokrzywdzony, w wyniku brutalnego kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. Napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku, w centrum miasta. 46-letni mieszkaniec Rzeszowa, po wyjściu ze sklepu, został dotkliwie kopnięty w nogę przez nieznanego mu mężczyznę. Agresor, zaatakował go bez żadnego powodu. Obrażenia, jakich doznał pokrzywdzony okazały się bardzo poważne. Mężczyzna wymagał hospitalizacji i trafił do szpitala.Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy przystąpili do ustalania sprawcy.

W poniedziałek, funkcjonariusze zatrzymali 45-latka, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymanego przewieźli do komendy. Tam czynności z jego udziałem przeprowadzili policjanci
z komisariatu na śródmieściu. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Nie podał motywów swojego zachowania, jednak przeprosił za nie pokrzywdzonego.

Teraz akta sprawy trafią do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator nadzorujący postępowanie zadecyduje o wymiarze kary dla sprawcy.

Za przestępstwo spowodowania średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu, kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony