Aktualności

Sprzątając ukradła 7 markowych telefonów

Data publikacji 02.02.2024

21-latka, sprzątająca biura w jednej z mieleckich, firm ukradła 7 markowych telefonów komórkowych. Kryminalni zatrzymali kobietę i jej dwóch znajomych, którzy byli zamieszani w ten proceder. Mieszkanka Mielca odpowie za kradzież, a mężczyźni za paserstwo. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia br., kryminalni otrzymali informacje o kradzieży telefonów komórkowych, z jednej z mieleckiej firmy, zajmującej się produkcją zaawansowanych systemów informacyjno-komunikacyjnych. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, po przeanalizowaniu zebranych danych, wytypowali osobę mogącą mieć związek z kradzieżą. Wszystko wskazywało na to, że w sprawę zamieszana jest pracująca tam 21-latka. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się.

Jak ustalili policjanci, 21-letnia mieszkanka Mielca zabrała łącznie 7 telefonów komórkowych. Następnie przekazała je, swoim dwóm znajomym. Podczas przesłuchania, 17 i 23-latek przyznali się, że wzięli od koleżanki skradzione przez nią telefony.

Policjanci zabezpieczyli już 6 telefonów komórkowych, nadal pracują na odzyskaniem jednego aparatu.

Podczas przesłuchania, 21-letnia mieszkanka Mielca przyznała się do kradzieży i usłyszała zarzut. Z kolei jej dwóch znajomych usłyszało zarzuty paserstwa umyślnego. Zarówno mężczyznom jak i kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Nagranie audio Sprzatając ukradła 7 markowych telefonów - mówi podkom. Bernadetta Krawczyk

Pobierz plik Sprzatając ukradła 7 markowych telefonów - mówi podkom. Bernadetta Krawczyk (format mp3 - rozmiar 1.93 MB)

Powrót na górę strony