Aktualności

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże sklepowe

Data publikacji 13.02.2024

Kobieta i dwóch mężczyzn odpowiedzą za kradzieże, jakich dopuścili się w jednej z rzeszowskich drogerii. Kradli głównie perfumy. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 9 tysięcy złotych. Z uwagi na okoliczności, policjanci przedstawili im zarzut kradzieży popełnionej czynem ciągłym. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszowscy kryminalni mieli informację, że trzy osoby, w krótkich odstępach czasu, kilkakrotnie, w tym samym sklepie, kradło perfumy. Funkcjonariusze ustali dane tych osób. We wtorek, 23 stycznia, zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 25-letnia kobietę. Oboje przyznali się do winy.

Zgromadzeniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Śródmieściu. Przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i oszacowali wartość strat na blisko 9 tysięcy złotych. Następnie przesłuchali zatrzymanych.

W toku wykonywanych czynności ustalili, kto i w jakim dniu, dokonał kradzieży, gdyż podejrzani działali w różnych konfiguracjach. 23-latek usłyszał 5 zarzutów kradzieży perfum o wartości ponad 4600 złotych, natomiast 25-letnia kobieta usłyszała łącznie 4 zarzuty. Śledczy oszacowali, że jej łupem padł towar o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalali trzecią osobę, która brała udział w złodziejskim procederze. 23-letniego mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, policjanci zatrzymali trzy dni później. On również usłyszał 5 zarzutów kradzieży mienia wartości ponad 2800 złotych. Mężczyzna, tak jak pozostała dwójka, przyznał się do winy.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Za kradzież cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony