Aktualności

Jasielscy kryminalni wraz z CBZC Rzeszów przejęli duże ilości narkotyków

Data publikacji 16.02.2024

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz z Wydziału w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przejęli prawie 6,5 kg narkotyków. Dodatkowo, zabezpieczyli ponad 26 tys. sztuk tabletek LSD i ecstasy. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, wobec których zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W połowie ubiegłego roku decyzją Komendanta Głównego Policji został powołany specjalny zespół, w skład, którego weszli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz z Wydziału w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Członkowie zespołu mieli za zadanie rozpracować działalność związaną z przestępczością narkotykową, która odbywała się w darkwebie, za pośrednictwem sieci TOR. Policjanci realizujący tą sprawę gromadzili niezbędne informacje, pozwalające na skuteczne uderzenie w narkobiznes.

Końcem stycznia br., kryminalni z Jasła wraz z funkcjonariuszami z Rzeszowa przeprowadzili działania, których efektem było przejęcie dużej ilości narkotyków oraz zatrzymanie dwóch osób.

Najpierw, na terenie woj. małopolskiego, po dynamicznej akcji i pieszym pościgu zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie prawie kilogram mefedronu. Jasielskich i rzeszowskich policjantów, w trakcie wykonywania czynności w Małopolsce, wsparli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Następnie, jasielscy kryminalni wraz z policjantami z CBZC Rzeszów, udali się do woj. zachodniopomorskiego. Tam, po sprawnie przeprowadzonych działaniach zatrzymali kolejnego mężczyznę, który miał przy sobie kokainę. Ponadto, w wyniku przeszukania kilku adresów, zabezpieczona została duża ilość narkotyków.

W wyniku podjętych działań zabezpieczono: ponad 18 000 szt. ecstasy, ponad 7200 szt. LSD, prawie 3,4 kg marihuany, ponad 1,3 kg mefedronu, blisko 970 szt. 2C-B, prawie 900 g MDMA, ponad 500 g ketaminy, blisko 100 g kokainy, ponad 44 g haszyszu i 30 g metamfetaminy. Przejęto także niewielką ilość grzybów halucynogennych, changi i 84 szt. gotowych jointów. Zabezpieczono również ponad 178 g różowo-białej substancji, która zostanie dokładnie przebadana w laboratorium. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie milion złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją Sądu Rejonowego w Wadowicach obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

dl

 • Kilkanaście różnokolorowych narkotyków w formie tabletek oraz wagi ułożone na podłodze
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie różowych tabletek
  fot: KPP Jasło
 • Urządzenia służące do pakowania narkotyków
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie białego proszku
  fot: KPP Jasło
 • Marihuana w plastikowych torbach na podłodze
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie pomarańczowych tabletek
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie listków z emoji
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie listków z emoji oraz wizerunkiem z anime
  fot: KPP Jasło
 • Narkotyki w formie listków z postacią na rowerze
  fot: KPP Jasło

Film video: KPP Jasło i CBZC Rzeszów - zatrzymany mężczyzna

Pobierz plik video: KPP Jasło i CBZC Rzeszów - zatrzymany mężczyzna (format mp4 - rozmiar 14.73 MB)

Powrót na górę strony