Aktualności

Surowa kara dla drogowego recydywisty

Data publikacji 11.03.2024

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierowcy audi, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 186 km/h. Młody mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 5000 złotych i stracił prawo jazdy.

W sobotę po godz. 21, policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozpędzone audi, którego kierujący znacznie przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Za kierownicą pędzącego 186 km/h pojazdu siedział 22-letni krośnianin. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przekraczanie prędkości. Działał więc w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego.

W związku ze znacznym przekroczeniem obowiązującej prędkości, młody kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany grzywną w wysokości 5000 złotych.

Pamiętajmy, że pomimo wiosennej aury, na drogach regionu jest ślisko i niebezpiecznie. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu.

Powrót na górę strony