Aktualności

19-latek pędził 131 km/h przez Humniska. Stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od 2 miesięcy

Data publikacji 20.03.2024

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 19-latka kierującego bmw, który jechał w Humniskach z prędkością 131 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatami w wysokości 5 tys. złotych i zatrzymano mu prawo jazdy, którym cieszył się zaledwie przez 2 miesiące.

Policjanci z brzozowskiej drogówki prowadzili wczoraj radarową kontrolę prędkości w Humniskach, gdzie z uwagi na obszar zabudowany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Po godz. 22, ujawnili kierującego bmw, który pędził przez miejscowość aż 131 km/h. Policjant próbował zatrzymać samochód do kontroli, ale kierowca, prawdopodobnie z uwagi na prędkość, nie zatrzymał się w tym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za bmw. Kierowca widząc jadący za nim radiowóz na sygnałach, od razu się zatrzymał.

Okazało się, że za kierownicą bmw siedział 19-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który egzamin na prawo jazdy zdał zaledwie dwa miesiące temu. Mężczyzna w swoim bmw przewoził dodatkowo troje pasażerów.

Kierowca został ukarany mandatami na łączną sumę 5 tys. złotych oraz nałożono na niego 30 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

TH

Nagranie audio 19_latek_jechał_131_km_h_przez_Humniska_mówi_asp__Tomasz_Hałka

Opis nagrania: Wczoraj po godzinie 22 policjanci z brzozowskiej drogówki podczas prowadzenia radarowej kontroli prędkości ujawnili kierującego bmw, który pędził przez Humniska z prędkością aż 131 km/h. Policjant próbował zatrzymać samochód do kontroli, ale kierowca, prawdopodobnie z uwagi na prędkość, nie zatrzymał się w tym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za bmw. Kierowca widząc jadący za nim radiowóz na sygnałach, od razu się zatrzymał. Okazał się nim być 19-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który dodatkowo przewoził w samochodzie troje innych pasażerów. Kierowca został ukarany mandatami na łączną sumę 5 tys. złotych oraz nałożono na niego 30 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy, które posiadał zaledwie od 2 miesięcy.

Pobierz plik 19_latek_jechał_131_km_h_przez_Humniska_mówi_asp__Tomasz_Hałka (format mp3 - rozmiar 373.19 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony