Aktualności

Tymczasowy areszt dla 29-latka

Data publikacji 10.04.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zatrzymali 29-latka, który przy użyciu dwóch noży groził pracownikom punktu gastronomicznego. Ponadto awanturujący się mężczyzna uszkodził szybę w tym lokalu. Mieszkaniec Mielca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, po godz. 22 dyżurny mieleckiej jednostki odebrał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wbiegł do jednego z mieleckich punktów gastronomicznych, gdzie obrażał i groził pracownikom i właścicielowi lokalu, używając przy tym niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce niezwłocznie skierowano policyjne patrole. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, okazało się, że awanturnik został już obezwładniony przez klientów lokalu. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej.

Napastnik został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Mielca. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie prowadzonych czynności, mundurowi ustalili, że dwa dni wcześniej napastnik uszkodził szybę w tym lokalu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latkowi zarzutów.

Sąd Rejonowy w Mielcu przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Mielcu i zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.

Mieszkaniec Mielca odpowie za zniszczenie mienia oraz za groźby karalne. Za powyższe przewinienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Bernadetta Krawczyk

Nagranie audio Tymczasowy areszt dla 29-latka, mówi - podkom. Bernadetta Krawczyk

Opis nagrania: Tymczasowy areszt dla 29-latka, mówi - podkom. Bernadetta Krawczyk

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla 29-latka, mówi - podkom. Bernadetta Krawczyk (format mp3 - rozmiar 1.13 MB)

Powrót na górę strony