Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 11.04.2024

Policjant dębickiego ruchu drogowego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zdecydowana reakcja policjanta uniemożliwiła 44-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania przed sądem.

Wczoraj po południu, na jednej z ulic w Dębicy, policjant ruchu drogowego, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do pojazdu, usiadł za kierownicą i odjechał. Funkcjonariusz postanowił udaremnić mu dalszą jazdę, pojechał za nim i zatrzymał go, a o całej sytuacji powiadomił dyżurnego dębickiej komendy policji. Na miejsce dojechał policyjny patrol, który został poinformowany o całej sytuacji.

44-latek był zaskoczony przyczyną zatrzymania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Dębicy, posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a powodem utraty uprawnień było kierowanie pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na zgłoszenie, potwierdzili przypuszczenia funkcjonariusza. 44-latek był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila.

Mężczyznę, za popełnione przestępstwo czekają surowe konsekwencje. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Kolejny policjant udowodnił, że funkcjonariuszem jest się całą dobę, niezależnie czy jest w służbie, czy w czasie wolnym.

Powrót na górę strony