Aktualności

Mając 2 promile alkoholu w organizmie przewoził samochodem dziecko

Data publikacji 15.04.2024

Nawet 3 lata więzienia grożą 46-letniemu kierującemu nissanem, który został zatrzymany do policyjnej kontroli w Czarnorzekach. Mężczyzna miał około 2 promile alkoholu w organizmie i przewoził swoim samochodem 5-letnie dziecko.

W sobotę po godz. 16, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 991 w Czarnorzekach, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego nissanem. 46-letni krośnianin miał około 2 promile alkoholu w organizmie i przewoził swoim samochodem 5-letnie dziecko.

W związku zaistniałym zdarzeniem, policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy, dziecko przekazali pod opiekę rodziny, a samochód - odholowano. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 3 lata więzienia. Ponadto, w związku z nowelizacją przepisów kodeksu karnego, sąd może orzec przepadek samochodu.

Apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

 

Nagranie audio Nagranie dźwiękowe informacji - mówi podkomisarz Paweł Buczyński

Opis nagrania: Nagranie dźwiękowe informacji - mówi podkomisarz Paweł Buczyński

Pobierz plik Nagranie dźwiękowe informacji - mówi podkomisarz Paweł Buczyński (format mp3 - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony