Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bez uprawnień

Data publikacji 25.04.2024

Wzorowa i zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. 38-latek, siedzący za kierownicą forda miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godz. 14, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku, został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło na ul. Zamkniętej w Nisku.

Policjanci pojechali na miejsce. W rozmowie ze zgłaszającym, funkcjonariusze ustalili, że na ul. Sandomierskiej, zwrócił uwagę na jadącego przed nim forda. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu, dlatego zajechał mu drogę i na miejsce wezwał policyjny patrol.

Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie trzeźwości wykazało, że 38-latek miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Ford, którym kierował mężczyzna, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. O dalszym losie 38-latka zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzny. Dzięki swojemu zachowaniu udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

Powrót na górę strony