Aktualności

Gotowi na długi weekend

Data publikacji 29.04.2024

Zbliża się długi majowy weekend. Na drogach naszego regionu spodziewamy się większego ruchu, zarówno samochodów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podkarpaccy policjanci dołożą wszelkich starań aby było bezpiecznie. Pamiętajmy jednak, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

Działania związane z tegoroczną majówką rozpoczynają się jutro, jednak podkarpaccy policjanci każdego dnia, starają się aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Funkcjonariusze pionu Ruchu Drogowego, w tym policjanci wchodzący w skład grup SPEED monitorują sytuację na drogach i dyscyplinują tych kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych tragicznych w skutkach. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

Apelujemy, aby podczas korzystania z drogi wykazywać się odpowiedzialnością i rozwagą.

Film Film wideo z działań policjantów ruchu drogowego w Jaśle

Opis filmu: Film wideo z działań policjantów ruchu drogowego w Jaśle - deskrypcja w załączniku do artykułu

Pobierz plik Film wideo z działań policjantów ruchu drogowego w Jaśle (format mp4 - rozmiar 48.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony