Aktualności

Bezpieczna majówka na podkarpackich drogach

Data publikacji 01.05.2024

Rozpoczął się długi majowy weekend. Dla wielu jest to czas odpoczynku od codziennych obowiązków. Niezależnie od weekendowych planów, miejmy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo. Podkarpaccy policjanci dołożą wszelkich starań aby było bezpiecznie.

Przez kilka najbliższych dni spodziewamy się wzmożonego ruchu, zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem, aby na drogach województwa podkarpackiego było spokojnie.

Zasadniczym celem naszych działań jest zapewnienie optymalnej płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz ograniczenie ich skutków. Na drogach pojawi się zwiększona liczba policjantów, którzy podejmą działania profilaktyczne i kontrolne. Do służby skierowani zostaną m.in. policyjni motocykliści, drony, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, w użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości. Nie będzie tolerancji dla piratów drogowych. Priorytetem będzie także walka z nietrzeźwymi kierowcami. Eliminowani z ruchu będą także kierowcy, którzy nie posiadają uprawnień.

Policjanci będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów.

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury będą sprzyjać spędzaniu wolnego czasu nad wodą, dlatego  podczas długiego majowego weekendu policjanci będą prowadzić kontrole także na wodzie.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że brawurowa jazda naraża na niebezpieczeństwo, wiąże się też z poniesieniem poważnych konsekwencji za powodowane zagrożenie. Młodym kierowcom przypominamy, że każdy ma tylko jedno życie! Bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

Ciesząc się wiosenną pogodą i wolnym czasem korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym.

Film Majowy weekend - działania policjantów

Pobierz plik Majowy weekend - działania policjantów (format mp4 - rozmiar 26.55 MB)

Nagranie audio Bezpieczna majówka na podkarpackich drogach - kom. Ewelina Wrona

Pobierz plik Bezpieczna majówka na podkarpackich drogach - kom. Ewelina Wrona (format mp3 - rozmiar 2.32 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony