Aktualności

Krośnieński policjant komandorem spływu kajakowego

Data publikacji 09.05.2024

Promocja odpowiedzialnych zachowań podczas wypoczynku nad wodą, integracja mieszkańców regionu oraz popularyzacja turystyki kajakowej, to cele ogólnopolskiego spływu „Szlakiem rzeki Wisłok”. Komandorem wydarzenia był krośnieński policjant.

W miniony weekend odbył się ogólnopolski spływ kajakowy „Szlakiem rzeki Wisłok”. Komandorem spływu, tj. osobą odpowiedzialną za przebieg i bezpieczeństwo uczestników zawodów był mł. asp. Arkadiusz Pałys, funkcjonariusz krośnieńskiej komendy. Policjant od lat aktywnie angażuje się w działalność społeczno - kulturalną oraz charytatywną na rzecz mieszkańców regionu.

Liczącą 44 kilometry trasę spływu podzielono na dwa etapy. Uczestnicy wystartowali z przystani kajakowej usytuowanej w rejonie ul. Bursaki w Krośnie, przemierzając 26 kilometrów urokliwymi zakolami Wisłoka. Następnego dnia, po krótkim noclegu we Frysztaku, wypłynęli na 18-kilometrowy szlak, z metą w Strzyżowie. Ponadto, w trakcie zawodów rozegrano slalom zaliczany do Grand Prix Polskiego Zawiązku Kajakowego.

Sportowa rywalizacja odbywała się w duchu fair play. Uczestnicy zawodów wspierali się na trasie, pomagając mniej doświadczonym wodniakom. Głównym celem spływu było bowiem upowszechnbienie zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz popularyzacja regionu poprzez turystykę kajakową.

Ponadto, wydarzenie stało się doskonałą okazją do promocji odpowiedzialnych zachowań podczas letniego wypoczynku. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sportowych zmagań, zorganizowano strażacki pokaz ratownictwa wodnego oraz prelekcję dotyczącą zagrożeń nad wodą.   

 

  • uczestnicy spływu kajakowego przed rozpoczęciem zawodów
  • uczestnicy spływu kajakowego przed rozpoczęciem zawodów
  • uczestnicy spływu kajakowego przed rozpoczęciem zawodów
  • uczestnicy spływu podczas wodowania kajaków
  • uczestnicy spływu w kajakach na rzece
  • uczestnicy spływu w kajakach na rzece
Powrót na górę strony