Aktualności

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Data publikacji 13.05.2024

W ustrzyckim parku "Pod Dębami" odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej szkół podstawowych i średnich z terenu działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych. Zwycięzcy będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim.

Jak się zachować gdy jesteśmy uczestnikami lub świadkami wypadku i w jaki sposób pomóc osobom poszkodowanym wiedzą ci, którym nie są obce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla najlepszych w tej dziedzinie Polski Czerwony Krzyż organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. 

W ubiegły piątek, w mistrzostwach udział wzięło dwanaście drużyn ze szkół powiatu bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Marcin Podkalicki, w wypowiedzi do uczestników, podkreślał, jak ważne jest ratowanie ludzkiego życia. Wśród szkół ponadpodstawowych zwyciężyła drużyna z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, która będzie reprezentowała powiat bieszczadzki na etapie wojewódzkim. W rywalizacji szkół podstawowych najlepiej zaprezentowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ropience.

W konkursie rywalizują ze sobą pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestnicy muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, które wyglądają bardzo realistycznie.

Pomysłodawczyni, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych, Anna Sydoryk już zapowiedziała kolejną edycję w przyszłym roku.

Zwycięzcom życzymy sukcesu na etapie wojewódzkim!

  • przedstawiciele instytucji
  • uczestnicy
  • scenka
  • scenka 2
  • scenka
Powrót na górę strony