Aktualności

Zabrał znajomemu kartę płatniczą

Data publikacji 17.05.2024

49-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego odpowie m.in. za przywłaszczenia karty płatniczej. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę swojego znajomego, zabrał jego kartę i posługiwał się nią jak własną. Za popełnione przestępstwa, 49-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia, do Komendy Powiatowej Policji w Nisku, zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojej karty płatniczej. Zgłaszający zorientował się, że ktoś posługuje się jego kartą, kiedy otrzymał w aplikacji swojego banku, powiadomienie o realizowanych płatnościach.

Policjanci referatu dochodzeniowo - śledczego, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili sprawcę. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Mężczyzna pomagał pokrzywdzonemu w pracy na jego posesji i w pewnym momencie wykorzystał nieuwagę swojego znajomego i zabrał mu kartę do bankomatu.

Kilka dni później, 49-latek wypłacił gotówkę z bankomatu oraz dokonał płatności za zrobione zakupy.

W miniony wtorek, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, funkcjonariusze przedstawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony