Aktualności

Policjanci włączyli się w pomoc doświadczonemu przez los dziecku

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci uczestniczyli w IX edycji „Nocnej Jazdy Ratowników”. Tegoroczną kwestę zorganizowano na rehabilitację 7-letniej Marcelinki z Odrzykonia, która zmaga się z ciężką chorobą. W wydarzeniu uczestniczyły setki wolontariuszy oraz reprezentanci służb ratowniczych z Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

W niedzielę ratownicy zjednoczyli siły, by wesprzeć zbiórkę funduszy na rehabilitację 7-letniej dziewczynki. Marcelinka, bo tak ma na imię bohaterka wydarzenia, zmaga się z chorobą wywołaną aberracją chromosomu II pary 2q24.3q32.1. Choroba objawia się m.in. opóźnionym rozwojem, niepełnosprawnością intelektualną, padaczką, dysmorfiami w budowie kończyn, uszu i oczu, mikrocefalią i mikrognatią.

Wśród setek wolontariuszy biorących udział w tym szczytnym przedsięwzięciu oraz reprezentantów służb ratowniczych z Podkarpacia, Małopolski i Śląska, znaleźli się również policjanci. Krośnieńskich stróżów prawa reprezentował mł. insp. Marek Śliwiński - p.o. I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie oraz asp. szt. Marcin Krężel - szef jedlickiego komisariatu.

Policjanci zorganizowali stoisko ekspozycyjne ze sprzętem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy podczas ich codziennej służby oraz punkt informacyjny dla osób zainteresowanych służbą w szeregach podkarpackich stróżów prawa. Policyjną strefę profilaktyczną prowadziła mł. asp. Barbara Kurek oraz st. sierż. Sara Bania - Nowak.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów, sporym zainteresowaniem cieszyła się dynamiczna prezentacja policyjnych umiejętności. Funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie przeprowadzili pokaz zatrzymania uzbrojonych napastników, udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Jednym z partnerów organizacyjnych wydarzenia był Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie reprezentowany przez mł. asp. Arkadiusza Pałysa.

  • Przedstawiciele partnerów wydarzenia podczas rozpoczęcia imprezy charytatywnej
  • Przedstawiciele partnerów wydarzenia podczas rozpoczęcia imprezy charytatywnej
  • policjanci podczas przemarszu rozpoczynającego wydarzenie
  • policjant podczas komentowania pokazu
  • policjanci z organizatorem wydarzenia oraz młodymi druhami OSP
  • strażackie pojazdy podczas wydarzenia
Powrót na górę strony