Aktualności

Policjanci zatrzymali 64-latka odpowiedzialnego za kradzieże

Data publikacji 22.05.2024

Zarzut kradzieży usłyszał 64-latek, który kilkukrotnie dokonał kradzieży elektronarzędzi w jednym ze sklepów na terenie powiatu niżańskiego. Łączna wartość skradzionego towaru została wyceniona na blisko 1,5 tys. złotych. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku, otrzymał zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych na terenie naszego powiatu. W kolejnych dniach, obsługa tego samego sklepu, zauważyła kolejne braki w towarze. Puste opakowania po narzędziach, ukryte były między workami z ziemią. Jak się okazało, nieznany sprawca, wyniósł łącznie za linię kas 5 narzędzi o wartości blisko 1,5 tys. złotych.

Jak ustalili niżańscy funkcjonariusze, wszystkich kradzieży dokonał ten sam mężczyzna, a prowadzone w tej sprawie czynności, pozwolił ustalić i zatrzymać sprawcę. W poniedziałek, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci przedstawili 64-latkowi zarzuty. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu, który trafił do sklepu.

Teraz 64-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego poniesie konsekwencje swojego zachowania. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony