Aktualności

Surowe konsekwencje dla traktorzysty

Data publikacji 22.05.2024

Z wysoką karą grzywny będzie musiał się liczyć kierujący ciągnikiem rolniczym, który wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy rogatki zaczęły zamykać się. Kierujący wiedział, że musi szybko opuścić przejazd, dlatego zjeżdżając z niego, uszkodził opadającą zaporę. Mundurowi ustalili, że 29-latek w ogóle nie powinien kierować traktorem, gdyż nie posiadał takich uprawnień.

O tym niebezpiecznym zdarzeniu, dyżurny miejski został powiadomiony wczoraj po godz. 10, przez pracowników kolei.

Policjanci z rzeszowskiej drogówki, który pojechali na miejsce, zastali 29-letniego traktorzystę oraz zgłaszających interwencję. Pracownicy kolei udostępnili mundurowym zapis z kamer monitoringu, znajdujący się w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Świętego Floriana, który pomógł w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.

29-letni kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą wjechał na przejazd kolejowy od strony ulicy Stączka. Gdy pojazd znajdował się na przejeździe rogatki zaczęły opadać. Kierujący wiedział, że musi szybko opuścić przejazd i dlatego zjeżdżając z niego uszkodził opadającą zaporę.

Niestety, to nie wszystkie wykroczenia jakich dopuścił się 29-latek. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał prawa kierować traktorem, ponieważ nie posiadał takich uprawnień. O wysokości kary za popełnione wykroczenia dotyczące wjazdu na przejazd kolejowy bez możliwości jego opuszczenia oraz kierowania ciągnikiem bez uprawnień zdecyduje sąd. Funkcjonariusze ustalą też wartość uszkodzonej rogatki.

Rzeszowska policja przypomina:

Jeżeli uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który narusza zakaz:

1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych,

2) wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych.


 

Powrót na górę strony