Aktualności

Policyjni wodniacy z Podkarpacia najlepsi w kraju!

Data publikacji 24.05.2024

Po raz siódmy policjanci z całego kraju rywalizowali o miano najlepszego policyjnego "wodniaka" w kraju. Zawody zostały zorganizowane na terenie garnizonu warmińsko-mazurskiego. Po trzech dniach zmagań najlepszymi okazali się funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - st. asp. Daniel Witalec z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz sierż. szt. Hubert Feculak z leskiej komendy. Gratulujemy.

Trwający trzy dni konkurs był doskonałą okazją do zaprezentowania wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów, a także wymiany doświadczeń. Jednak przede wszystkim była to sportowa rywalizacja, która umożliwiła funkcjonariuszom skonfrontowanie swoich umiejętności i wypracowanie standardów z zakresu taktyki ratownictwa wodnego.

Zawody rozgrywane były w 5 konkurencjach: konkurencja basenowa, pierwsza pomoc, tor przeszkód z elementami ratownictwa wodnego, kontrola łodzi i test wiedzy policyjnej. Rywalizowało w nich 17 drużyn - 34 zawodników - policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę w stałych komórkach wodnych bądź nieetatowych komórkach wodnych tzw. sezonowych.

W piątek nadeszła chwila, na którą niecierpliwie czekali wszyscy zawodnicy. Sędziowie podsumowali i ogłosili wyniki. Najlepszą drużyną okazali się policjanci reprezentujący nasz garnizon - st. asp. Daniel Witalec z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz sierż. szt. Hubert Feculak z Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Podkarpaccy policjanci zdobyli największą ilość punktów także w dwóch konkurencjach - kontroli łodzi i teście wiedzy.

Nagrody wyróżnionym zawodnikom i drużynom wręczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski oraz mł. insp. dr Monika Porwisz p.o. Komendanta-Rektora Akademii Policji w Szczytnie. Obecni byli również Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Zbigniew Szczypiński i Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska.

Garnizon podkarpacki reprezentowała Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Marta Tabasz-Rygiel, a koordynatorem wojewódzkim ds. bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych naszej drużyny był mł. asp. Tomasz Wojtanowski.

Powrót na górę strony