Aktualności

Działania "STOP" z wykorzystaniem policyjnego drona

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci z leżajskiej drogówki przeprowadzili akcja pn. "Stop", podczas której zwracali uwagę na zachowania kierujących na drodze. Funkcjonariusze nadzorowali przede wszystkim stosowanie się do znaków poziomych i pionowych, w szczególności znaków "Stop" oraz "Ustąp pierwszeństwa przejazdu". Do działań został wykorzystany policyjny dron z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

W minionym tygodniu leżajscy funkcjonariusze przeprowadzili działania "Stop", których celem było zwrócenie uwagi na zachowanie kierujących na drogach, a w szczególności stosowanie się przez nich do znaków pionowych i poziomych „STOP” oraz „Ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Policjanci zwracali również uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych na terenie miasta.

Do działań zaangażowany został policyjny dron z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, który dzięki profesjonalnej kamerze umożliwił funkcjonariuszom obserwację z góry miejsc, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji (BSPP) podczas lotu zarejestrował 6 niebezpiecznych zachowań kierujących.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad, to podstawy drogowego bezpieczeństwa. Korzystając z dróg, nie możemy zapomnieć o właściwej koncentracji, wzajemnym szacunku i obserwacji sytuacji na drodze.

Powrót na górę strony