Aktualności

Policyjny dron pomaga dbać o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 10.06.2024

Grzywna i punkty karne - to kara za złamanie przepisów ruchu drogowego. Kierujący mercedesem wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego drona.

W minioną sobotę, na terenie powiatu strzyżowskiego, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców jadących krajową "dziewiętnastką", w Połomi.

W niespełna cztery godziny, ujawnili 13 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. 11 kierowców zostało ukaranych mandatami, kolejnych 2, funkcjonariusze  pouczyli.  

Jednym z kierowców, którego zarejestrowała kamera drona, był kierujący mercedesem. 42-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego nie zastosował się do znaku P-4 i wyprzedzał inne samochody na podwójnej linii ciągłej. Policjanci, obsługujący bezzałogowy statek powietrzny, przekazali informacje o popełnionym wykroczeniu najbliższemu patrolowi.

Funkcjonariusze pojechali za mercedesem i podjęli wobec niego interwencję. 42-latek został ukarany mandatem i punktami karnym.

Film Nagranie wideo z policyjnego drona

Opis filmu: Samochód wyprzedza inne pojazdy lewym pasem ruchu.

Pobierz plik Nagranie wideo z policyjnego drona (format mp4 - rozmiar 3.56 MB)

Powrót na górę strony