Aktualności

Surowe konsekwencje za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 11.06.2024

Policjanci ruchu drogowego zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Przez trzy dni, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej skontrolowali 117 kierowców i ujawnili 80 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Od piątku do niedzieli, policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali do kontroli 117 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili 101 wykroczeń z czego 80, dotyczyło przekroczenia prędkości. 7 kierowców, za niestosowanie się do obowiązujących limitów, straciło prawa jazdy na trzy miesiące. Wśród nich było dwóch kierujących pojazdami i motocyklista.

W piątek przed południem, w Krasnem, policjanci zatrzymali do kontroli osobowe suzuki. Za jego kierownicą siedział 52-latek. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna miał na liczniku 107 km/h.

Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy za prędkość, został zatrzymany w niedzielę, przed godz. 10, w miejscowości Tuszyma w powiecie mieleckim. W tym przypadku, 37-latek, kierujący chryslerem, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h.

Kilka godzin później, w Wilczej Woli, w powiecie kolbuszowskim, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierującego suzuki. 33-letni motocyklista, miał na liczniku 106 km/h, to o 56 km/ za dużo.

Cała trójka, oprócz mandatu i punktów karnych, straciła prawa jazdy na trzy miesiące.

 

 

Powrót na górę strony