Aktualności

Akcja „Prędkość” i wspólne działania policjantów z Inspekcją Transportu Drogowego

Data publikacji 11.06.2024

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle połączył siły z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Rzeszowie. Funkcjonariusze w ramach współpracy, przy wykorzystaniu nieoznakowanego bmw, wyposażonego w wideorejestrator, sprawdzali czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo w środę i w piątek, policjanci prowadzili akcję „Prędkość”.

W ubiegłą środę oraz w piątek, policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Ich działania skupione były na egzekwowaniu od kierujących pojazdami przestrzegania określonych limitów. Pomiarów dokonywali statycznie i dynamicznie.

W środę, jasielscy policjanci zostali wsparci przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Rzeszowie. W połączonym patrolu, z wykorzystaniem nieoznakowanego bmw wyposażonego w wideorejestrator, skutecznie stopowali zapędy kierowców, którzy nie przestrzegali dopuszczalnej prędkości. Tego dnia nałożyli 33 mandaty karne i zatrzymali 3 prawa jazdy.

W piątek, nie tylko na terenie naszego powiatu, ale także w całej Polsce była prowadzona akcja „Prędkość”. W tym dniu, jasielska drogówka ujawniła 66 przypadków przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia mundurowi ukarali 47 kierowców mandatami, pouczyli 20, a w jednym przypadku sprawę skierowali do sądu. Zatrzymali także 3 prawa jazdy.

Od środy do niedzieli, policjanci z Jasła, zatrzymali łącznie 18 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Najwyższy mandat otrzymał 18-letni kierowca volkswagena, który w niedzielę tuż po północy, w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej, pędził 123 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy, które zdobył niecały miesiąc wcześniej.

dl

Powrót na górę strony