Aktualności

"Pomagamy i chronimy" - umiejętna rozmowa pomogła uratować mężczyznę

Data publikacji 13.06.2024

Przemyscy policjanci pomogli mężczyźnie, który znalazł się w skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Dzięki rozmowie, funkcjonariusze zdołali przekonać 56-latka, by zszedł z mostu w bezpieczne miejsce. Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii.

Wczoraj w nocy, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna miał przebywać w rejonie jednego z przemyskich mostów, gdzie stał po zewnętrznej stronie barierek i deklarował chęć targniecia się na własne życie.

We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Mundurowi podjęli rozmowę z 56-latekiem i przekonali go do powrotu na chodnik w bezpieczne miejsce.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego udzieli mężczyźnie wsparcia oraz przekazali go pod fachową opiekę medyczną.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/, https://pokonackryzys.pl/.

Powrót na górę strony