Aktualności

18-latek pędził 121 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 18.06.2024

Brawurową i niebezpieczną jazdę 18-latka, kierującego volkswagenem przerwali policjanci z jarosławskiej drogówki. Młody kierowca uprawnienia do kierowania miał zaledwie od czterech miesięcy. W obszarze zabudowanym miał na liczniku 121 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Dodatkowo stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jarosławskiej komendy każdego dnia wyjeżdżają na drogi powiatu, by dbając o bezpieczeństwo ich użytkowników, eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz piratów drogowych.

Wczoraj po godz. 19, w Widnej Górze, gdzie w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, zauważyli volkswagena, który jechał z bardzo dużą prędkością. Przeprowadzony pomiar wykazał 121 km/h, czyli o 71 km/h za szybko.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na 18-letniegio mieszkańca gminy Pawłosiów 15 punktów karnych i grzywnę w wysokości 2,5 tys. zł. Młody kierowca, który uprawnienia do kierowania pojazdami posiadł od czterech miesięcy, długo się nimi nie nacieszył. Funkcjonariusz za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 71 km/h obligatoryjnie zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

Powrót na górę strony