Aktualności

Dwaj motocykliści pędzili z prędkością 145 km/h i obaj stracili prawa jazdy

Data publikacji 25.06.2024

Policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej dwóch motocyklistów, którzy na swoich hondach przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 95 km/h. Obaj stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Wczoraj, policjanci z jasielskiej grupy SPEED, patrolowali drogę wojewódzka nr 993. Tuż przed godz. 17, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, zauważyli dwóch motocyklistów, którzy zdecydowanie jechali za szybko. Mundurowi postanowili sprawdzić z jaką prędkością poruszają się jednoślady. Urządzenie wskazało aż 145 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h. Obaj kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej. 

Motocykliści zostali ukarani mandatami w kwocie po 2500 zł, a na ich konta trafiło po 15 punktów karnych. Mieszkańcy województwa mazowieckiego stracili także swoje prawa jazdy.

Mimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, niestety wciąż wielu z kierowców decyduje się na łamanie przepisów. Tylko od zeszłego piątku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali łącznie 13 praw jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje:

Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków ruchu, szczególnie podczas jazdy na motocyklu, niejednokrotnie niesie ze sobą tragiczne skutki. Do zdarzeń z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących innymi pojazdami.

Kierowco - zwolnij i dojedź bezpiecznie do celu!

dl

Powrót na górę strony